جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دغدغه رهبر معظم انقلاب در بخش مسکن یک فرمان است که باید آنرا اجرا کنیم

54673
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت در تاریخ هشتم شهریور ماه سال 1401، در برشمردن اولویت های اقتصادی، مسئله مسکن را مورد توجه قرار دادند و گفتند:"در قضیه مسکن عقب‌ماندگی زیادی وجود دارد که موجب افزایش سرسام‌آور قیمت و اجاره‌بها و رنج و زحمت مردم شده است."

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت در تاریخ هشتم شهریور ماه سال 1401، در برشمردن اولویت های اقتصادی، مسئله مسکن را مورد توجه قرار دادند و گفتند:

“در قضیه مسکن عقب‌ماندگی زیادی وجود دارد که موجب افزایش سرسام‌آور قیمت و اجاره‌بها و رنج و زحمت مردم شده است.”

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با بیان “مسکن را برای خانه‌دار شدن مردم ارزان‌ می‌کنیم” گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مسئولیت ما را در بخش مسکن بیش‌تر کرد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، رستم قاسمی با یادآوری این‌که فاصله عرضه و تقاضای مسکن ناشی از عدم انجام اقدامات لازم در بخش مسکن در حوزه مسکن در دولت گذشته است و باعث افزایش قیمت شد، ‌اظهار کرد: برای اجرای اقدامات دولت سیزدهم در بخش مسکن باید زیرساخت‌ها فراهم می‌شد که یکی از این کارها طراحی سامانه ثبت نام و شناسایی اراضی مورد نظر و طراحی سایت ها بود.

وی با بیان این‌که این اقدام به سرعت انجام و پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن نیز آغاز شد،‌ یادآور شد: در 6 ماه ابتدایی دولت زمین 1.5 میلیون  واحد مسکونی بارگذاری و طراحی سایت ها انجام شد.

وزیر راه  و شهرسازی با اعلام این‌که واحدهای نهضت ملی مسکن به مرحله فونداسیون رسیده است، اضافه کرد: تاکنون فقط 4 درصد از اراضی دستگاه‌های دولتی برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است.

قاسمی با تاکید بر این‌که “مسکن” یکساله ساخته نمی شود و زمان بر است، گفت: امیدواریم طی 2 سال بتوانیم عملیات اجرایی ساخت 2 میلیون واحد را انجام دهیم. اجرای این پروژه ها در ریل خوبی قرار گرفته است و وزارت راه شهرسازی تا پایان شهریور ماه اراضی دو میلیون واحد را تامین می کند و ساخت شروع می شود.

وی با بیان “امیدوارم تعهد ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال محقق شود”، تصریح کرد: از دستگاه‌های دولتی در رابطه با تخصیص زمین راضی نیستیم. این دستگاه‌ها زمین‌های مورد نیاز نهضت ملی مسکن را تحویل وزارت راه نداده‌اند.

وی یادآور شد: در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور اعلام شد که دستگاه‌های دولتی باید ظرف یک ماه اراضی خود را تحویل وزارت راه دهند و در صورت عدم انجام این کار، سند زمین‌ها به نام وزارت راه و شهرسازی ثبت می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دغدغه رهبر معظم انقلاب در بخش مسکن یک فرمان است که باید آنرا اجرا کنیم،‌ اظهار کرد: به دنبال اجرای تعهدات خود هستیم و فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسئولیت ما را زیاد کرد. باید فاصله عرضه و تقاضا مسکن کاهش یابد تا  مردم بتوانند خانه های ارزان تری بخرند.

اطلاعیه‌ها

مزایده و مناقصه‌ها