اجرای پروژه ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم
۱۴۰۰-۱۲-۰۹
دیدار صمیمانه با جانبازان گرانقدر در آستانه سالروز گرامیداشت مقام جانبازان وایثارگران
۱۴۰۰-۱۲-۰۹

نوآوری و مولد سازی، راهبرد سال ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری عمران و ساختمان معین کوثر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی کوثر، در جلسه شورای مدیران سازمان اقتصادی کوثر که در تاریخ ۸ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات سازمان و با ریاست دکتر ناصر فخاری مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره سازمان برگزار گردید، «نوآوری و مولد سازی» بعنوان راهبرد اساسی سال ۱۴۰۱ سازمان توسط دکتر ناصر فخاری تبیین گردید.


در این جلسه که با حضور کلیه مدیران عامل شرکت های تابعه و معاونین و مدیران سازمان تشکیل گردیده بود، دکتر ناصر فخاری به تشریح برنامه های سال آینده با محوریت «نوآوری و مولد سازی» پرداخت و تاکید کرد راهبرد و هدف سازمان باید به عنوان یک هدف اساسی برای بهره وری و اثربخشی در رشد و تعالی فعالیت‌ها و عملکرد‌های گروه‌ها و شرکت‌های تابعه سازمان جاری شود.

 
وی افزود: راهبرد سال سازمان مبتنی بر دو بخش بنیادی برای تحقق تصویرسازی و تصویرپردازی درست از سازمان است. یکی از محورها، ارائه برنامه‌های نوآورانه است؛ یعنی استفاده از شیوه‌های نو در بخش درآمد، فعالیت‌ها و بهره‌گیری از خلاقیت. محور دوم هم مولدسازی است که به معنای بهره‌برداری از دارایی‌ها و ظرفیت‌های در دسترس خواهد بود.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با تأکید بر جهاد همه جانبه در بخش استفاده از ظرفیت‌های مولدسازی گفت: این روش پُربازده و این اقدام مؤثر، دمیدن نفس‌های تازه در کالبد ظرفیت‌هایی مانند املاک، تجهیزات، امکانات لجستیکی، سرمایه انسانی و سایر موارد به منظور بهینه‌سازی و بهبود عملکرد خواهد بود که متأسفانه تا کنون در تمامی گروه‌ها و شرکت‌های تابعه مورد استفاده یا توجه قرار نگرفته است.


فخاری در پایان ادامه داد: یکی از ابزارهای تحقق راهبرد سال این است که متغیر‌ها و مؤلفه‌های دو محور باید کمیتی شوند و در بازه‌های زمانی ماهانه یا هر سه ماه یک بار قابلیت ارزیابی داشته باشند تا در طول مسیر تحقق راهبرد اگر نیاز به بازنگری روش باشد به سرعت این اتفاق بیافتد.